Mabe

Rodzaj produktu


Rodzaj pereł

Kolor pereł

Wielkość perły
Wielkość pereł


Metal/Kolor


Cena produktu

0 zł - 200 000 zł

Atrybut w kategorii

Cena


img
 • od
  do
 • img
  Kolor złota: Białe
  11 490 zł
  + do schowka
  EMP-140S-SWG18D-PMDP
  Kolor złota: Żółte
  11 490 zł
  + do schowka
  EMP-140S-SYG18D-PMDP
  Kolor złota: Białe
  6 490 zł
  + do schowka
  PMP-120SDS-WG18D-PMDS
  Kolor złota: Żółte
  6 490 zł
  + do schowka
  PMP-120SDS-YG18D-PMDS
  Kolor złota: Białe
  5 770 zł
  + do schowka
  PMP-140S-WG18D-PMDP
  Kolor złota: Białe
  11 270 zł
  + do schowka
  PMP-140S-WG18D-PMDR
  Kolor złota: Żółte
  5 770 zł
  + do schowka
  PMP-140S-YG18D-PMDP
  Kolor złota: Żółte
  11 270 zł
  + do schowka
  PMP-140S-YG18D-PMDR

  Biżuteria z pereł Mabe / blistrów Mabe

  Mianem pereł Mabe określano do 2020 roku całe spektrum kamieni składanych wytwarzanych z użyciem blistra hodowanego na wewnętrznej części muszli mięczaków perłorodnych. W roku 2020 międzynarodowa organizacja jubilerska CIBJO zmieniła definicję perły - w nowych regulacjach perłami określane mają być wyłącznie kamienie powstałe wewnątrz woreczka perłorodnego (a w przypadku blistrów woreczek taki nie powstaje). Zgodnie z tymi wytycznymi Mabe określane są jako "składane blistry hodowane" i taką terminologię przyjmujemy w naszym sklepie od roku 2020, pozostawiając gdzieniegdzie dawne określenie wyłącznie w celu nawiązania do nazwy funkcjonującej przez ponad 80 lat.

   

  Blistry Mabe początkowo uzyskiwano z małży gatunku Pteria penguin (japońska nazwa: Mabe gai) z uwagi na ich wyjątkowo piękną masę perłową i od tego małża wzięły swoją nazwę. Z czasem technikę hodowli przeniesiono na inne gatunki mięczaków perłorodnych a samą nazwą Mabe określa się dziś wszystkie kamienie uzyskiwane w ten sposób, niezależnie od gatunku małża.

   

  Na europejskich rynkach dominują słabej jakości, cienkopowłokowe tanie Mabe o jednolitej barwie będącej wynikiem lakierowania wewnętrznej części blistra. W sklepie Gemlord proponujemy Państwu powrót do przeszłości, oferując biżuterię z Mabe wyjątkowej urody wyselekcjonowanymi spośród kamieni uzyskanych z małży Pteria penguin. Kamienie takie sprzedawane są obecnie przede wszystkim na wymagających rynkach dóbr luksusowych (USA oraz Chiny). Biżuteria z takimi klejnotami, niedostępna obecnie w Europie, na Starym Kontynencie debiutuje pod marką Gemlord. Na początek w naszej ofercie znajdą się złote zawieszki i złote kolczyki z blistrami Mabe.

   

  Więcej informacji na temat tych pereł znajdą Państwo w artykule o klejnotach Mabe dostępnym na naszym blogu.

  do góry
  Pokaż pełną wersję strony
  Sklep internetowy Shoper.pl