Gemlord.pl

Jak kompletować biżuterię z pereł

Biżuteria z pereł jest przepiękną ozdobą kobiety i zazwyczaj z czasem staje się nieodłącznym dodatkiem do jej garderoby. Warto dobrze zaplanować jej zakupy, gdyż nasze pierwsze perły najczęściej nie będą ostatnimi. Po wymarzonym perłowym naszyjniku przychodzi czas na kolejne biżuteryjne akcesoria i naturalnym wyborem będzie „coś do kompletu”, np. kolczyki z perłami czy też perłowa bransoletka. Warto przewidzieć taką ewentualność jeszcze zanim zdecydujemy się na nasze pierwsze perły, ponieważ z czasem staniemy przed problemem doboru kolorystycznego. Biżuteria z perłami ma bowiem tę charakterystyczną cechę, iż w większości przypadków to właśnie perły są jej podstawowym i przyciągającym wzrok elementem. Niewielka różnica w odcieniu ich barwy potrafi być zauważalna na pierwszy rzut oka.

Jeśli zakupu dokonaliśmy w sklepie z niewielką ofertą perłową, po jakimś czasie może okazać się, że znalezienie pereł o dopasowanej barwie jest niewykonalne. Zazwyczaj dopiero wtedy zdajemy sobie sprawę z bogactwa odcieni bieli i trudności w zakupie, np. bransolety z pereł dopasowanej do naszyjnika. Jak zatem mądrze dokonywać takich zakupów? Możemy podpowiedzieć Państwu kilka wskazówek, które ułatwią Państwu kompletowanie takiej biżuterii:

1. Przede wszystkim, zastanówmy się nad tym czy w przyszłości możemy znaleźć się w sytuacji doboru pereł do kompletu. Problem ten zapewne nie wystąpi jeśli kupujemy perły na prezent i jesteśmy pewni, że jest to prezent jednorazowy (jako bardzo okazyjny upominek dla kogoś, kto nie jest dla nas osobą bliską). Panów, którzy kupują perły swoim partnerkom uprzedzamy jednak, że biżuteria z pereł potrafi uzależniać, szczególnie jeśli wykonana jest z kamieni o wysokiej jakości. Obdarowanej Pani może zatem zamarzyć się z czasem większy asortyment perłowych ozdób. Z jednej strony bardzo ułatwia to w przyszłości zakup prezentów na kolejne okazje, z drugiej strony jednak może postawić nas kiedyś przed problemem dopasowania kolorystycznego.

2. Jeśli wiemy, lub możemy przypuszczać, że nie będzie to nasz ostatni zakup, zastanówmy się od razu nad zakupem gotowego kompletu. Panie uwielbiają komplety biżuterii i taki prezent będzie czymś zachwycającym. Kupując komplet możemy też zaplanować wręczenie poszczególnych jego elementów w postaci kilku kolejnych prezentów. W tym przypadku warto poprosić sprzedawcę o zapakowanie składników kompletu w kilka osobnych pudełek jubilerskich. Jeśli zakupu dokonujemy przez Internet, a biżuteria z perłami nie jest oferowana w komplecie, zawsze zapytajmy sprzedawcę czy interesujące nas wyroby mogą zostać dopasowane pod względem barwy pereł.

3. Jeśli jednak w danym momencie nie zdecydujemy się na zakup skompletowanej biżuterii, warto pamiętać, że:

- niewielka różnica barwy pereł w naszyjniku i kolczykach nie rzuca się w oczy tak bardzo jak różnica ich odcieni w naszyjniku i bransolecie. Im więcej pereł w wyrobie tym ważniejsze będzie dobre dopasowanie kolorystyczne.

- dobór barwy pereł może być trudny jeśli kupujemy je w sklepie, w którym biżuteria z pereł ogranicza się do kilku czy kilkunastu wyrobów. Nawet jeśli dziś taki sklep ma na stanie coś co moglibyśmy skompletować, to sytuacja może zmienić się za miesiąc lub dwa. Zakupu, który może nie być ostatnim warto dokonać w firmie specjalizującej się w biżuterii perłowej lub posiadającej jej znaczny wybór. Zazwyczaj firma taka będzie miała zapasy pereł o różnych odcieniach, co daje nam szansę na dopasowanie kolorystyczne w przyszłości.

- dopasowanie barwy możliwe jest wyłącznie wtedy, gdy możemy położyć jedne perły obok drugich (zagadnienie to bardziej szczegółowo omawiamy w naszej sekcji często zadawanych pytań). Jeśli więc nie będziemy mogli udać się do sprzedawcy z biżuterią zakupioną wcześniej, powinniśmy od razu zaplanować nasze (nawet potencjalnie) przyszłe zakupy. Zapytajmy sprzedawcę czy, i w jaki sposób byłby możliwy taki dobór. Jeśli kolejny zakup nastąpiłby w krótkim czasie, sprzedawca może zaproponować zarezerwowanie pasującego produktu lub przygotowanie i czasowe przechowanie próbki pereł dopasowanych kolorystycznie, w celu ich późniejszego porównania z Państwa kolejnym wyborem.

Przestrzeganie tych kilku prostych zasad znacząco ułatwi nam kolejne zakupy.

Komplet biżuterii z pereł w pudełku

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl