Gemlord.pl

Gdzie kupować perły

Skoro trafili Państwo na nasze strony, to zapewne rozważają Państwo zakup biżuterii przez Internet. Poszukiwanie pereł w sieci jest naturalną konsekwencją bardzo ubogiej oferty biżuterii perłowej w sklepach jubilerskich. Sklepy te stawiają najczęściej na towary szybciej zbywalne, poszukują więc głównie tanich, niskiej jakości pereł, nie dbając o produkty dla wymagających Klientów. Internet, ze swoim nieograniczonym zasięgiem, wydaje się zatem interesującą alternatywą zakupu biżuterii perłowej.

W rzeczywistości kupno pereł przez Internet obarczone jest jednak dużym ryzykiem. W Internecie nie mogą Państwo ocenić jakości oferowanych pereł, często również trudne jest stwierdzenie ich gatunku przed zakupem. W połączeniu z brakiem wiedzy u potencjalnych kupujących, Internet stał się rajem dla nieuczciwych sprzedawców, do których dołączają sprzedawcy-pośrednicy zupełnie nie zdający sobie sprawy z tego co oferują.

Zdarzało nam się analizować oferty zamieszczone w Internecie. W początkach naszej działalności zdarzyło nam się również skorzystać z takich, wyglądających na niezwykle atrakcyjne, ofert. Niestety, niskiej cenie towarzyszy zawsze równie niska jakość pereł lub oferowane są perły tańszego gatunku. Możemy dziś stwierdzić, że przytłaczająca większość ofert zakupu pereł po „okazyjnych” cenach to oferty nierzetelne lub wręcz nieuczciwe. Powszechną praktyką jest oferowanie tanich pereł słodkowodnych lub nawet imitacji, jako pereł Akoya, Tahiti lub South Sea. Korzystając z takiej oferty zazwyczaj kilkakrotnie przepłacamy rzeczywistą wartość kupowanej biżuterii. Czasem już po zdjęciu pereł można ocenić, że oferta jest nieuczciwa, choć najczęściej przekonamy się o tym, dopiero gdy pokażemy nasz zakup rzeczoznawcy.

Dość powszechny jest schemat: nieuczciwy dostawca - nieświadomy sprzedawca. Nieznający tematu handlowiec zamawia perły w Azji, gdzie wiele firm prezentuje filozofię „perły do sprzedaży internetowej mogą być niskiej jakości” oraz „klasa AAA w sprzedaży internetowej nie jest tym samym co klasa AAA w sklepie jubilerskim”. Nie mając wiedzy fachowej i odpowiedniego doświadczenia, a w szczególności nie mając możliwości porównania z perłami wysokiej klasy, sprzedawca nie jest w stanie ocenić, że perły, które oferuje, to perły niskiej, albo bardzo niskiej jakości.

Często proszą nas Państwo o wykonanie ekspertyz pereł zakupionych samodzielnie w Chinach lub przez Internet. W naszej praktyce przypadki, w których otrzymaliśmy do oceny perły warte sumy, którą za nie zapłacono, możemy policzyć na palcach jednej ręki. Najczęściej widzimy zdumienie w oczach klientów, gdy pokazujemy analogiczne perły z naszej oferty - z reguły dużo lepszej jakości i w lepszych cenach.

Jak zatem kupić perły przez Internet i nie paść ofiarą oszustwa? Zalecamy Państwu wybór sprzedawcy w oparciu o następujące kryteria:

  1. Zdecydowanie odradzamy kupno w firmach, o których wiedzą Państwo niewiele.

  2. Zanim dokonają Państwo zakupu radzimy sprawdzić czy oferujący je sprzedawca posiada odpowiednią wiedzę o oferowanych przez siebie wyrobach. Przejrzyjmy zdjęcia oraz opisy pereł zastanawiając się czy stosowana terminologia zgodna jest z używaną w branży. Przykładowo, oferowanie „naturalnych pereł” powinno być dla nas sygnałem ostrzegawczym (chyba, że są to pojedyncze egzemplarze tych rzadkich pereł w cenach wielokrotnie wyższych od rynkowych - jeśli szukają Państwo takich pereł sugerujemy jednak pomoc eksperta).

  3. Jeśli mogą Państwo obejrzeć perły przed zakupem – zdecydowanie rekomendujemy wizytę u sprzedawcy. Jeśli mają już Państwo inną biżuterię perłową, warto wziąć ze sobą takie perły w celu porównania.

  4. Jeśli przy zakupie mogą Państwo skorzystać z porady kogoś bardziej doświadczonego w kupowaniu pereł, zdecydowanie rekomendujemy takie rozwiązanie. Mając wątpliwości mogą Państwo również poprosić o radę na przykład w Stowarzyszeniu Rzeczoznawców Jubilerskich.

  5. Jeśli chcą Państwo kupić dobre perły, odradzamy poszukiwanie „okazji” cenowych – perły wysokiej klasy są drogie, a ich podaż jest niedostateczna. „Okazje” cenowe to zazwyczaj perły bardzo niskiej jakości.
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl