Gemlord.pl

Szanowni Państwo,

Informujemy, że w dniach 21 lutego - 3 marca 2017 telefon komórkowy 510 707 707 będzie nieczynny. W sprawach związanych z biżuterią prosimy dzwonić do naszego biura, pod numer (22) 100 50 55, w dni powszednie w godzinach 9.00-17.00. W tym okresie mogą również nastąpić niewielkie (maksymalnie dwudniowe) opóźnienia w nadawaniu przez nas przesyłek niektórych przedmiotów o wartości powyżej 30 tys. zł. lub ich odbiorach osobistych. Jeśli Państwa zamówienie jest pilne, uprzejmie prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny lub mailowy i upewnienie się czy interesująca Państwa biżuteria będzie mogła być nadana (lub odebrana) we wcześniejszym terminie. Za utrudnienia związane z zakupem w tym czasie serdecznie przepraszamy.

Kształt pereł

W poszukiwaniu perły "idealnej" dużą uwagę zwracamy na jej kształt. Warto jest zatem poznać - obowiązującą w branży jubilerskiej terminologię, która pozwoli nam uniknąć nieporozumień przy ich zamawianiu. Opisując kształty pereł wyróżniamy:

1. Perły okrągłe (idealnie okrągłe, kuliste, sferyczne) - perły o formie kuli, lub bardzo do niej zbliżone. Dopuszczalne odchylenie od sferycznego kształtu definiowane jest jako nie większe niż 2% odchylenie najmniejszej od największej średnicy perły - odchylenie to jest praktycznie niezauważalne przez ludzkie oko

2. Perły semiokrągłe - dla ludzkiego oka wciąż postrzegane jako kuliste lub niemal kuliste - przyjęta przez branżę jubilerską norma dopuszcza różnicę średnic w zakresie 2-5%

3. Perły owalne - przy różnicy najmniejszej od największej średnicy przekraczającej 5% perła powinna już być opisywana jako owalna. Taka perła jest już postrzegana przez nas na pierwszy rzut oka jako forma inna niż kulista.

4. Perły o kształcie kropli lub łezki - są to perły owalne o średnicy zwężającej się ku górze.

5. Perły o kształcie gruszki - są perłami w kształcie kropli o przewężeniu w okolicy połowy "długości" perły

6. Perły o kształcie guzika - mają formę bardziej lub mniej spłaszczonej kuli, czasem zupełnie płaskiej po jednej lub obu stronach.

7. Perły semibarokowe - są perłami barokowymi o jednej osi symetrii. Perły owalne, o kształcie kropli lub gruszki będą szczególnym przypadkiem pereł semibarokowych

8. Perły barokowe - tego pojęcia używamy na określenie perły o nieregularnych kształtach.

9. Perły pierścieniowe - perły o śladach wzrostu przybierających kształt koncentrycznych pierścieni, zajmujących powyżej 1/3 powierzchni kamieni.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl